Viikonlopun shoppailuvinkki: Nina’s
Rakastatko kenkiä ja laukkuja kuten minä? Nina Kurkisen Nina’s liike on jokaisen kenkä ja laukkufriikin paratiisi. Suomen ainoat Christian Louboutinit löytyvät täältä sekä herkulliset Miu Miun laukut. Minä ja kuvaajamme Elina menetimme sydämemme liikkeessä – nyt vain säästämään roposia, jotta ihanat kengät ja laukut saisivat uuden kodin.
Ylellinen Nina’s liike on monien tyylitaituireiden unelmaputiikki. Valikoimasta löytyy merkkitietoiselle Christian Louboutin kenkien ja laukkujen lisäksi muun muassa Marni, Dries van Noten, Miu Miu, Givenchy ja Ash.
Yleellinen Christian Louboutin tuo kevääseen nudea kiiltonahkaa. Tyylin täydentää iltalaukku, jota löytyy punaisena ja mustana kuten alimmassa kuvassa. Korkeat korot eivät päätä huimaa vaan ovat todellakin mukavat jalassa. Yhdistelmä punaista ja mustaa on herkullinen ja värit ovat Christian Louboutin kenkien tavaramerkki. Mustaa löytyy myös mokkanahkaisena ja se on varma valinta.


Herkullisia kenkiä ja laukkuja on Nina’s putiikissa paljon. Väri valikoimasta löytyy klassista mustaa, sekä mattapintaisena että kiiltonahkaisena. Lisäksi kevään ehdottomat hittivärit ovat puuterin ja nuden eri sävyt, jotka ovat pehmeitä ja helppo yhdistellä asuun kuin asuun. Givenchyn nuden värisissä ballerinoissa on niittejä ja tähtiä. Ballerinaat ovat ihana yhdistelmä rokkityyliä ja tyttömäisyyttä. Miu Miun laukku sopii mainiosti kenkien kanssa vaikka onkin todellisuudessa astetta kenkiä tummempi.

Givenchyn pitsikengät sujahtavat sukkelasti jalkaani ja haaveilen siitä kuinka kävelisin punaista mattoa pitkin suoraan parrasvaloihin. Kengät ovat upeat ja jalassa mukavat, kuten kunnon merkkikenkien tulisi ollakin.

Pitsi - ja verkkokuosit kengissä ja laukuissa ovat tämän kevään juttu ja ovat mukavaa vastapainoa niittimanialle, johon olen henkilökohtaisesti kyllästynyt. Kengät alla Christian Louboutin.

Miu Miu verkkokassi ja kesän trendikkäät sandaalit


Miu Miun kevään sävyt ovat herkän naisellisia. Musta taas on aina varma valinta.


Jos vaalea nude sävy ei miellytä niin Marnin auringonkeltainen mokkanahkainen laukku ja sievät ballerinat piristävät kummasti. Ballerinoista saa lisäksi rusetin pois.

Lisätiedot ja muita ihania tuotteita: Nina\’s
Nina’s on Nina Kurkisen ja hänen siskonsa Pinka Hämäläisen yhteinen putiikki vuodesta 2004. Asiakaskunta vaihtelee kotiäideistä valtion virkanaisiin, heitä kaikkia yhdistää rakkaus laatuun ja muotiin.

